Rozšířené žilky na nohou
Metličky a drobné žilky na nohou lze odstranit tzv. sklerotizací. Při sklerotizaci se tenkou inzulínovou stříkačkou aplikuje do rozšířených žilek látka, která vyvolá místní chemické poškození a zánět. Jeho následkem dojde ke slepení žilních stěn a uzavření žilky. Ošetření je ambulantní, téměř bezbolestné a provádí se mimo slunečné období roku. Pro dosažení déletrvajícího efektu a při rozsáhlých metličkách je nutné ošetření několikrát zopakovat.

Po zákroku nejste nijak omezen/a v každodenních aktivitách. Je třeba se několik dní vyhýbat plavání v bazénu, saunování, pobytu v páře, opalování.


Po aplikaci následuje přiložení kompresivní bandáže. Zpravidla doporučujeme kompresivní punčochy, které dobře přiléhají, zaručují správnou kompresi a nepadají. Nosí se několik týdnů. Přesná doba se liší podle rozsahu ošetření a typu metliček.Po ošetření mohou být žilky přechodně ještě více viditelné. Několik dní může přetrvávat mírná bolestivost  v místě ošetření. Otok, zarudnutí, bolestivost je důvodem k návštěvě lékaře.


Do několika týdnů se při správném postupu a dodržování léčebného režimu ošetřená žilka přemění na vazivový pruh a bezezbytku se vstřebá.

Drobné červené metličky i na nohou lze  ošetřit cévním laserem. Pozákrokový režim je stejný, ošetření je třeba několikrát opakovat.

Sklerotizace samotná neřeší příčinu křečových žil. Odstraňuje pouze vedlejší postižené větve. Nejčastěji se jí používá práve k ošetření kosmeticky obtěžujících metličekretikulárních křečových žil. Cena ošetření závisí na rozsahu ošetřované plochy

1 sezení sklerotizace v rozsahu 1 ampule

925 Kč plus kompresivní punčochy

Cévní laserové ošetření - cena podle počtu pulzů

2 Kč/ 1 pulz


Kontaktujte nás