Ošetření nadměrného pocení provádíme dvěma metodami : iontoforézou a botulotoxinem.

Odstranění nadměrného pocení iontoforézouElektrická koupel, neboli iontoforéza, označovaná také jako elektrický antiperspirant, je oblíbenou, nebolestivou metodou, jak přechodně znatelně snížit pocení zejména dlaní, plosek a podpaží.


Iontoforéza je založena na pronikání velmi malého množství elektrického proudu a změnu napětí na povrchu potních žláz, což vede ke snížení tvorby potu. Pacient ponoří dlaně nebo plosky do obyčejné vody z kohoutku, do které je elektrodami zaveden slabý elektrický proud ze speciálního přístroje. Je možné také ošetření dlaní i plosek najednou. V případě podpaží jsou k aplikaci určeny speciální polštářkové elektrody.


Ošetření je ambulantní, trvá asi 30 minut, provádí se  2-3x týdně. Počet ošetření  a opakování série je velmi individuální. Zpravidla stačí série 10 sezení, v některých případech až 20 sezení.  

„Iontoforéza je oblíbená a účinná metoda zejména u mladých klientů či lidí, kteří upřednostňují "nechemický" způsob snížení hyperhidrózy. Je vhodná i u lidí, které sužuje nadměrné pocení jen v teplém období roku.“

MUDr. Marie FinsterlováCena

Odstranění pocení iontoforézou 1 sezení / 10 sezení  

155 Kč / 1350 KčOdstranění nadměrného pocení botulotoxinem
Botuloxin je látka produkovaná baktérií Clostridium botulinum, která se při hyperhidróze  používá k blokádě pocení. Toxin se ve formě aktivovaného roztoku aplikuje do podkoží velmi tenkou jehličkou. Ošetření je nebolestivé, znecitlivění docílíme aplikací místního znecitlivujícího krému. Nejčastěji ošetřujeme podpaží, dlaně, podkolení, plosky.

Po ošetření může dojít k dočasnému otoku, pocitu napětí, zarudnutí, u citlivých jedinců až k bolestivosti  ošetřené lokality. Tyto příznaky odezní během 24 hodin. Jejich vstřebání lze urychlit chlazením například přikládáním kostek ledu zabalených v gáze.

Efekt snížení až blokády pocení nastoupí zpravidla do týdne. Účinnost přetrvává v průměru 6 – 12 měsíců. K přetrvávání efektu je nezbytné aplikaci v těchto intervalech pravidelně opakovat, v optimálním případě stačí 1x ročně.

„Naši klienti se vrací k ošetření, protože jsou s metodou spokojení. Vítají především to, že v zátěžových situacích (stres, tréma, obchodní jednání, apod.) je nezradí nevzhledné skvrny na oblečení, nebojí se druhému podat ruku či si neničí kvalitní a drahou obuv."  

MUDr. Marie FinsterlováPo zákroku je třeba dodržovat následující režim:


  • V den zákroku se nedotýkat míst vpichů.
  • Týden se vyhýbat fyzické zátěži, neplavat v bazénu.
  • Týden  se nevystavovat extrémním změnám okolních teplot  (např.saunování, kryosauna, pára),  holení v případě podpaží  .
  • Při mytí, krémování během několika dní pouze jemné dotyky
  • Nepoužívat tekuté deodoranty, dávat přednost spíše tuhým deodorantům.
  • V létě je vhodné místa vpichů ošetřovat ochranným faktorem, např. SPF 15 

Ošetření se neprovádí u osob trpících nervosvalovým onemocněním, při alergii a užívání některých léků, při zánětu v ošetřované oblasti, v době těhotenství a kojení.Cena ošetření závisí na spotřebovaném množství

Ošetření podpaží, dlaní, plosek

6990 Kč

zviditelnění reálné plochy nadměrného pocení jodovým testem

kontrolní test účinnosti týden po aplikaciKontaktujte nás