Niťový lifting
Niťový lifting je zákrok, při němž se speciálními nitěmi zpevňuje a zvedá různé části tkání obličeje a těla. Oproti tradičním chirurgickým metodám faceliftingu však při tomto postupu není nutné provádět řezy v kůži. Nitě mají kromě liftingového efektu ještě další účinky: zlepšují napětí, texturu, barvu a hydrataci pleti.Kdo je a kdo není ideálním kandidátem na niťový lifting?


Ideálními kandidáty na niťový lifting jsou jedinci s minimálními známkami stárnutí vyžadující pouze drobný lifting. Obvykle se jedná o ženy a muže ve věku mezi 35 a 55 lety se známkami mírného až středního povisu tváří, ztráta objemu tkání, pokleslé obočí, asymetrie v obličeji dehydratovaná pokožka. 

Nevhodnými kandidáty jsou klienti s nadměrně povislou kůží vyššího věku, u nichž lze dosáhnout pouze velmi omezeného zlepšení, obézní klienti či klienti s velmi nepoddajnou, hrubou kůží.

Jaké má niťový lifting kontraindikace?


Niťový lifting se neprovádí při alergii na plasty, biologické materiály a nevstřebatelné výplně, aktivní zánět ošetřované kůže, sklony k tvorbě keloidních jizev, autoimunitní onemocnění (sklerodermie, sarkoidóza, amyloidóza, kolagenózy apod.), užívání léků ovlivňujících srážlivost krve, hemofilie, žloutenky, hypertenze, neurologické a duševní poruchy, těhotenství, kojení, probíhající léčba nádorů, hepatitida B a C, virus HIV, porfyrie, dříve implantované nevstřebatelné výplně.

Co je třeba absolvovat před vlastním zákrokem?


Před niťovým liftingem není potřeba absolvovat žádnou zvláštní přípravu. Přesto je vhodné, abyste si s lékařem před zákrokem pohovořili o svých očekáváních a zeptali se ho na cokoliv, co byste v souvislosti se zákrokem rádi věděli. Informujte lékaře o jakékoli léčbě a zákrocích, které jste v minulosti podstoupili, nebo o jakýchkoli lécích, které v současnosti užíváte. Týden před zákrokem a po zákroku je nutné přestat užívat léky na ředění krve a vitamín E, vysoké dávky vitamínu C, enzymatické přípravky např. Wobenzym, Phlogenzym apod. Zákrok není bolestivý. Provádí se v lokální anestezii. Na kůži po něm nezůstávají jizvy.

Jaké jsou možné nežádoucí či vedlejší účinky niťového liftingu?


Jako u všech zákroků tohoto typu existuje možnost výskytu nežádoucích účinků, které se nicméně nemusejí projevit u všech pacientů. Patří mezi ně bolest, otok, krátkodobá asymetrie, přechodné nerovnosti pleti nebo vznik ďolíčků a varhánků, modřiny, zhmožděniny. Tyto nepříjemnosti by měly odeznít do několika dní po zákroku.

Co je třeba a jak dlouho dodržet po aplikaci nití?


Po zákroku se doporučuje dle pocitu klienta/klientky okamžitě místo chladit ledem,   případě bolesti užívat 2-3 dny analgetika, minimálně 24 hodin po zákroku nepoužívat make up, 3-4 nocí spát na zádech s podloženou hlavou, 5-7dní si tvář umývat jemně, vyhnout se mnutí a masírování pleti, přibližně 2 týdny vyhýbat se přílišným pohybům tváře a krku, 1 měsíc po zákroku nepodstupovat masáž obličeje a krku, vyhnout se pobytu na slunci, nesportovat, necvičit, nechodit do sauny, nepodstupovat žádné zubní zákroky , nosit přiléhavou čepičku či pružné obvazy podle indikace. 

Jak dlouho přetrvává efekt niťového liftingu?


Efekt přetrvává cca 1- 5 let, závisí na řadě faktorů. Cena ošetření

Niťový facelifting

od 9000 KčKontaktujte náspřed

po

před

po

před

po

před

po